Hill’s hrana za kucinja dog food Senior Vitality 7+

690,00 ден8.580,00 ден
-11%

Комплетен храна за вашето куче, специјално формулиран за постари кучиња на возраст над 7 години. Ветеринарите и Научниците за исхрана ја препорачуваат за поддршка на виталноста и благосостојбата на вашето куче во подоцнежните години.

Совршено избалансираниот!  Состојките како што се ленено семе, домати, екстракт од цитрус и спанаќ содржат вредни секундарни растителни компоненти. Заедно со избраната мешавина на витамини, минерали и елементи во трагови, оваа врвна исхрана помага во борбата против стареењето

  • иновативен рецепт кој помага во борбата против знаците на стареење
  • ја подобрува виталноста (движењето) и благосостојбата
  • без конзерванси, вештачки бои и засилувачи на вкус
  • корисни секундарни растителни компоненти: од спанаќ, домати, агруми и ленено семе
  • микс на хранливи материи: идеална содржина на витамини, минерали и елементи во трагови, вклучувајќи бета-каротин, омега-3 и -6 и природни антиоксиданси
  • научно развиена формула: користење на најновата наука за исхрана и препорачана од ветеринари

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо:  https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-adult-7-plus-youthful-vitality-medium-breed-with-chicken-and-rice-dry

или контактирај не:  https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
690,00 ден
Hill's 14кг (голема вреќа)
8.580,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: