Hill’s hrana za kuce digistivna nega i/d low fat

870,00 ден9.980,00 ден

Медицинска храна за куче (Low Fat-digestive care / дигестивна нега) e со малку маснотии,  високо сварлива за намалување на пореметувањата на цревната апсорпција.

 • Специјално е формулиран за кучиња на кои им е потребна исклучително лесно сварлива храна со ниска содржина на масти и докажано е дека ги намалува серумските триглицериди кај домашните миленици со хипертриглицеридемија (фактор на ризик за панкреатитис).
 • Оваа храна има зголемено ниво на натриум и калиум.
 • Со технологија на состојка ActivBiome+ на Hill, клинички е докажано дека брзо го негува цревниот микробиом за да го поддржи дигестивното здравје и благосостојба. .

Препорачано за

 • Панкреатитис
 • Лимфангиектазија
 • Хиперлипидемија
 • Егзокрина панкреасна инсуфициенција
 • Дијабетес со хиперлипидемија или панкреатитис

Како овој производ ќе му помогне на вашето домашно милениче:

 1. Помага во подобрување на варењето, апсорпцијата на хранливи материи
 2. Ја стимулира активноста на корисни бактерии во цревата и го подобрува квалитетот на столицата
 3. Промовира здрав имунолошки систем

Како функционира овој производ:

 1. Исклучително лесно сварлива и со малку маснотии
 2. Уникатен спој на пребиотици и ѓумбир
 3. Збогатен со клинички докажани антиоксиданси и омега-3 масни киселини

Повеќе инфо:https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-id-low-fat-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

Hill's 1.5кг (мала вреќа)
1.950,00 ден
Hill's 1кг (мерена)
870,00 ден
Hill's 12кг (вреќа)
9.980,00 ден
Clear
Шифра: i/d Low Fat digestive care-1 Категорија: