Hill’s hrana za kuce аdult dog tuna & rice

560,00 ден7.140,00 ден
-22%

Храна за возрасни кучиња со туна и ориз е специјално формулирана со висококвалитетни, лесно сварливи состојки. Оваа формула обезбедува прецизна хранлива рамнотежа; енергија, витамини и минерали, рецепт дизајниран да ги задоволи енергетските и нутритивните потреби

Комплетен избалансирана храна за возрасно куче од 1-6 год,  со тежина од 15+ кг (средна до големина раса)

Висококвалитетни протеини, кои помагаат да се поддржи чистата мускулна маса, заедно со природни пребиотични влакна за да се одржува непречено функционирање на дигестивниот систем.

Hills Science Plan, Tuna & Rice, на прв поглед:

  • Без додадени засилувачи на вкус, бои или конзерванси.
  • за промовирање на здраво варење
  • Омега-6 масни киселини и витамин Е: да придонесат за здравјето на кожата и крзното
  • Висококвалитетни протеини: за одржување на чиста мускулна маса
  • Избрани состојки: направени со висококвалитетни сурови состојки, вклучително и вкуснa Туна

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-adult-advanced-fitness-med-tuna-and-rice-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
560,00 ден
Hill's 14кг (голема вреќа)
7.140,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: