Hill’s hrana za kuce sensitive stomach & skin 2.5kg

2.800,00 ден

Комплетна храна за возрасни кучиња, лесно сварлива. Оваа формула обезбедува прецизна хранлива рамнотежа. Витамин Е и други хранливи материи за здрава кожа и сјајна крзно.

Hill’s pet nutrition, чувствителен стомак и кожа (sensitive stomach & skin) – средна-голема раза. Пакување 2,5кг

  • Клинички докажани антиоксидантни придобивки.
  • Без вештачки бои, вкусови или конзерванси.
  • Витамин Е и Омега-6 за негување на кожата
  • Пребиотични влакна за поттикнување на корисни цревни бактерии и поддршка на избалансиран микробиом

Се препорачува за возрасни кучиња со чувствителен стомак (т.е. повремена мека столица, вознемирен стомак или проблеми со нетолерирање на моменталната храна) и чувствителна кожа, иритација на кожата

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-adult-sensitive-stomach-and-skin-with-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

5 на залиха

Шифра: Hills dog sensitive stomach & skin Категорија: