храна за кучиња мала раса Belcando Лосос

850,00 ден3.400,00 ден
-6%

Храна за кучиња наменета за малите раси, Belcanod Finest Salmon  (grain free – без житарици)Супер премиум Германска храна за возрасни кучиња од мали и средни раси.

Лососот е хранлив и вкусен за кучињата. Тој е одличен извор на омега масни киселини за сјајна длака и поддршка на зглобовите. Има витамини растворливи во масти како витамин А, Д, Е и К кои го намалуваат воспалението и ја подобруваат хормоналната рамнотежа на кучињата.

  • единствен извор на животински протеини од Свеж лосос и Крил ракчиња
  • без житарици, без соја, без млечни производи
  • Нема вештачки бои, ароми или конзерванси
  • Не содржи ГМО ( генетски модифицирани организми)

Произведено во Германија

Една од главните придобивки од храната за кучиња без жито (grain free dog food) е несомнено тоа што промовира здраво варење кај кучињата. Други важни придобивки од храната за кучиња (Belcando dog food Salmon grain free for small dogs) :

  • го намалува ризикот од алергиски реакции,
  • подобрена кожа и длака
  • зголемена (и поконзистентни) нивоа на енергија.

Бидејќи нејзиниот единствен извор на животински протеини е риба (лосос), овој рецепт без житарки е исто така идеално решение за животни со нетолеранции или алергии на храна. Чистиот Лосос и Крил раковите од Антарктикот содржат омега 3 масни киселини во форма која лесно се апсорбира во телото. Протеини 25,5%; масти 15,0%

PROVITAL – ПРОВИТАЛ Формула: Го зајакнува имунолошкиот систем на вашето куче со компоненти на клеточниот ѕид (бета-глукани) од природен квасец.

Повеќе инфо: https://www.belcando.com/detail/2d5674f5153b45c4b6950755647d2e49

Belcando 1кг (мерена)
850,00 ден
Belcando 4кг (вреќа)
3.400,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: