Hrana za kucinja Belcando Light 9% masti храна за стерилизирано куче

550,00 ден2.200,00 ден

BELCANDO Light, храна за кучиња со ниска активност или да се намали тежина. Само 9% масти

  • произведено од месо исклучиво од животни погодни за човечка исхрана
  • со чиа семе – извор на омега-3 масни киселини
  • извонреден вкус и дигестивна толеранција
  • лесно сварливата
  • масти е значително намалена, регулирање на тежина

Направен Без

  • Пченица, Пченка, млечни производи, соја
  • Нема вештачки бои, ароми или конзерванси

Произведено во Германија

Внимателно избраните суровини, лесно сварливата живина, заситувачкиот овес и чиа семето за промовирање на варењето го прават BELCANDO® Adult Light здрава храна. Високиот дел од сурови влакна гарантира дека тежината на кучето се одржува или намалува и дека тој е соодветно заситен. Протеинското соединение Л-карнитин, кое природно се наоѓа во месото, дополнително помага во согорувањето на мастите.

Повеќе инфо: https://www.belcando.com/detail/dcd6c01447dc46dc97fd4bb302552074

Belcando 1кг (мерена)
550,00 ден
Belcando 4кг (вреќа)
2.200,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: