Hill’s hrana za kucinja, Adult dog food chicken

530,00 ден6.980,00 ден
-6%

Комплетен избалансирана храна за возрасно куче од 1-6 год,  со тежина од 15+ кг (средна до големина раса),  пилешко го прави погоден за секојдневно хранење на вашето куче. Оваа формула обезбедува прецизна хранлива рамнотежа; енергија, витамини и минерали

Висококвалитетни протеини, кои помагаат да се поддржи чистата мускулна маса, заедно со природни пребиотични влакна за да се одржува непречено функционирање на дигестивниот систем.

Други состојки вклучуваат витамин Е и омега-6 масни киселини, кои помагаат да се одржи кожата здрава и сјајна кожа. Hill’s Science Plan Adult 1-6 Medium with Chicken е направен со користење исклучиво врвни состојки во рецепт дизајниран да ги задоволи енергетските и нутритивните потреби.

Hills Science Plan, Medium Chicken, на прв поглед:

  • Без додадени засилувачи на вкус, бои или конзерванси.
  • Висококвалитетни протеини: за одржување на чиста мускулна маса
  • Избрани состојки: направени со висококвалитетни сурови состојки, вклучително и вкусно пилешко
  • Природни влакна: за промовирање на здраво варење
  • Омега-6 масни киселини и витамин Е: можат да придонесат за здравјето на кожата и крзното

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-adult-advanced-fitness-med-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
530,00 ден
Hill's 14кг (голема вреќа)
6.980,00 ден
Clear
Шифра: Hills medium chicken Категорија: