Храна за куче Јагнешко Месо и Ориз – Bewi Dog

390,00 ден4.300,00 ден
-12%

Јагнешко Месо и Ориз

Во случај на Вашето куче да не му се допаѓа или нетолерира никаква храна за кучиња, БЕВИ ДОГ® Јагне & Ориз содржи лесно сварливо јагнешко месо и ориз, како и вредни додатоци за кожа и крзно.

Јагнешкото месо може да биде подобра опција за кучиња кои страдаат од чувствителност на храна или алергии на храна предизвикани од други извори на протеини, како што се говедско или пилешко.

Бенефиции од производот:

  • Хипоалергично
  • Содржи ленено семе како извор на омега 3.
  • Односот на животински протеини од вкупната количина на протеини е 70%
  • Висока сварливост
  • Промовира здрава кожа и крзно
  • Mannan олигосахариди (MOS) од пивскиот квасец го подобрува варење и имунитетот

Гарантирано:

  • Произведено без пченица, без соја
  • Не содржи вештачки бои, ароми и конзерванси

Високо квалитетна Германска комплетна храна за возрасни, осетливи кучиња

Повеќе инфо: https://www.bewi-dog.de/en/lamb-rice

BEWI 12,5 кг (вреќа)
4.300,00 ден
BEWI 1 кг. (мерена)
390,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категории: ,