Hill’s hrana za kucinja Gastrointestinalna nega Medium+

860,00 ден7.900,00 ден

Гастроинтестинална е високо сварлива храна, за намалување на пореметувањата на цревната апсорпција и за компензирање на лошото варење кај кучиња. Оваа храна e збогатена со влакна, и има зголемено ниво на натриум и калиум и високо сварливи состојки. Пакување 1кг.

  • за гастроинтестиналниот тракт
  • Уникатна мешавина на пробиотски влакна

Препорачано за

  1. Проблемите со гастроинтестиналниот тракт
  2. Ентеропатија (воспалително заболување на цревата):
  3. Колитис, Дијареа, Запек

Специјално формулиран од нутриционисти и ветеринарни гастроентеролози за промовирање на здрава столица, потхранување на цревниот микробиом и намалување на ризикот од релапс.

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-gastrointestinal-biome-canine-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

 

Hill's 1кг (мерена)
860,00 ден
Hill's 10кг (вреќа)
7.900,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категории: ,