Hill’s hrana za kuce mali rasi Small Adult Dog 300gr

450,00 ден 290,00 ден
-36%

ill’s Adult 1-6 Small & Mini with Chicken, за возрасно куче од мала раса избалансирана сува храна. совршено приспособени да ги задоволат потребите на мало куче, помагајќи да се обезбеди оптимално здравје.

Богатa со протеини и помага за поддршка на чистата мускулна маса. Збогатен е со специјална антиоксидантна комбинација која помага за зајакнување на здравјето на имунолошкиот систем. Оваа сува храна, исто така, му нуди на вашето куче вредни состојки како што се омега-6 масни киселини и витамин Е, кои помогнат да се одржи кожата и крзното здрави и сјајни

  • Лесно сварливи состојки за здраво варење
  • Хранлива мешавина на Омега-6 и витамин Е за здрава кожа и убаво крзно
  • Висококвалитетен протеин за виталност на мускули
  • Ја содржи нашата специјална Small & Mini антиоксидантна мешавина за доживотна поддршка на имунитетот
  • без конзерванси, вештачки бои и засилувачи на вкус

Препорачано од ветеринари

Големи за љубов, мали по големина. Hill’s SCIENCE PLAN Small & Mini, Храната за возрасни кучиња со пилешко е приспособена исхрана за уникатните потреби на малите и мини кучињата за време на нивниот живот. Специјално изработени со најмали крокети.

Повеќе инфо https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-adult-small-and-miniature-chicken-turkey-dry

9 на залиха

Категорија: