Obleka jakna za kucinja Duvo plus Geo red

2.650,00 ден3.250,00 ден

Јакна за кучиња duvoplus е квалитетно, топло палто за студените зимски месеци. Јакната има мека облога од руно и е водоотпорен. Вашето куче секогаш ќе биде видливо благодарение на рефлектирачките ленти на грбот – идеално за тие темни денови!

Јакната лесно се облекува благодарение на лентите со велкро и затворачот. Достапен е во избор на големини. За да ја измерите должината на грбот на вашето куче, измерете од дното на вратот до основата на опашката. Ако вашето куче спаѓа помеѓу две големини, изберете поголема големина.

  • висок квалитет, штити од ветер и студ
  • удобна постава: изработена од ткаенина, го одржува вашето куче топло
  • 100% полиестер
  • рефлектирачките ленти: секогаш видливи во темнина
  • лесно се облекуваат и соблекуваат:  благодарение на velcro лентите

Одењето на прошетка со вашето куче дури и во студен зимски ден е задоволство со ова јакна. Надворешниот материјал обезбедува ефикасна заштита од ветер и дожд, додека ткаенина внатре го прегрнува телото на вашето куче за да го одржи топло и суво.

XS – 30CM

S – 40CM

M – 50CM

Повеќе инфо:https://www.laroygroup.com/en/products/detail/13235.000/dog-jacket-hi-vis-casual-red-black-xs-30cm

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

M
3.250,00 ден
S
2.890,00 ден
XS
2.650,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: