obleka za kucinja jakna – Comfort blue dog jacket

1.860,00 ден2.450,00 ден

Облека, јакна за кучиња Comfort е квалитетнa, и мека за студените зимски месеци. Јакната има мека облога од руно и е водоотпорен. Вашето куче секогаш ќе биде видливо благодарение на рефлектирачките ленти на грбот – идеално за тие темни денови!

Јакната лесно се облекува благодарение на лентите со велкро и затворачот. Достапен е во избор на големини. За да ја измерите должината на грбот на вашето куче, измерете од дното на вратот до основата на опашката. Ако вашето куче спаѓа помеѓу две големини, изберете поголема големина

Спецификации

  • висок квалитет, штити од ветер и студ
  • удобна постава: изработена од ткаенина, го одржува вашето куче топло
  • 100% полиестер
  • рефлектирачките ленти: секогаш видливи во темнина
  • лесно се облекуваат и соблекуваат:  благодарение на velcro лентите

Јакна за кучиња Comfort со димензии:

  • XS – 30CM
  • S – 40CM
  • M – 50CM
  • L – 60CM

Повеќе инфо:https://www.laroygroup.com/en/products/detail/14052.000/dog-jacket-hi-vis-quilt-blue

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

XS
1.860,00 ден
S
1.960,00 ден
M
2.250,00 ден
L
2.450,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: