Purina pro plan Small & Mini Adult dog Chicken

470,00 ден3.100,00 ден

Purina pro plan Small & Mini Adult dog Chicken е развиен за возрасни кучиња од мали и мини раси (тежина помала од 10 kg). Оваа сува храна за кучиња содржи витамин Д, минерали и специфични нивоа на омега-3 масни киселини (0,3%).  За поддршка на здрави заби и непца, како и состојки докажано дека помагаат во намалувањето на забниот камен за 36%.  Богат е со висококвалитетно пилешко.  Обезбедува оптимална исхрана за авантурите на вашето мало и мини куче од 12 месеци до 9 години.

  • за возрасни кучиња од мали и мини раси
  • Супериорна апсорпција на хранливи материи
  • Пилешко како бр.1 состојка и високо протеинска
  • Формулиран за целосна стоматолошка нега
  • Поддржува брз метаболизам на малите кучиња и помага во одржување на здраво срце

Повеќе инфо: https://www.purina.co.uk/dog/dog-food/product-proplan-dry-food-small-chicken

мерена 1 кг
470,00 ден
вреќа 7 кг
3.100,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: