Shampon za kucnija so belo krzno

480,00 ден 390,00 ден
-19%

Шампон за кучиња со бело крзно, врши темелно чистење, оставајќи ја длаката, влакното чисто.  Пријатен мирис со цветови од ванила и бадеми, почитувајќи ја природната pH вредност на кучињата.

Збогатен е со камилица , која ја осветлува длаката и ја намалува склоноста кон потемнување, помагајќи да го врати белото крзно во во неговата природна боја. Исто тако камилицата има смирувачка дејство на кожата, грижа за смирување, иритација на кожата.

Специјално формулиран шампон за кучиња со бело крзно, од мини расите како Бишон Фризе, Малтезер.

  • формулиран за бело крзно
  • професионална линија
  • со цветови од ванила и бадеми
  • без парабен и силикон (без штетни хемикали)
  • збогатен е со камилица
  • со ленено масло, кое дава сјај и мекост.

250 мл

Производ на Vitakraft