Arthro Fit®Говедски стапчиња

350,00 ден

Дали вашето куче страда од зглобовите? Тогаш помогнете му! Навистина е лесно со Arthro Fit® Природната хранлива бета-глукан содржана во стапчето за месо има антиинфламаторно дејство, го поддржува метаболизмот на зглобовите и нуди оптимална заштита на ‘рскавицата. Со куче тешко околу 15 килограми, само еден Beef Stick® дневно ја промовира радоста на движењето и може да ја ублажи болката – и тоа со уникатно добар вкус. Развиено од ветеринари и нутриционисти!

  • Идеален за грижа на зглобовите
  • Со бета глукани
  • 4 стапчиња, секое во свежо затворено пакување за кинење
  • Со дополнително месо
  • Формула без шеќер
  • Без боја и конзерванси, Без вештачки засилувачи на вкус

Производ на Vitakraft-Германија

16 на залиха