Hill’s hrana za kucinja do 1 god, Junior Puppy za sredna rasa

580,00 ден7.120,00 ден
-12%

Hill’s hrana za Kucinja do 1 god, Junior Puppy za sredna rasa (Hill’s Science Plan Puppy Medium breed dogs) е специјално развиена за да ги задоволи потребите на кученца од средна раса, помагајќи да придонесе за оптимален раст. Нутритивниот профил е совршено приспособен да ги задоволи потребите на кученцата.

Висококвалитетни протеини за поддршка на растот и одржувањето на мускулната маса. Содржи и DHA од рибино масло, кое го поддржува развојот на очите и функцијата на мозокот. Урамнотежената содржина на минерали промовира контролиран раст на коските и да помогне во одржувањето на забите и коските цврсти. Hill’s Science Plan Puppy се препорачува од ветеринари и користи само висококвалитетни состојки, без никакви вештачки ароми, бои или конзерванси.

Hill’s Science Plan Puppy Medium breed dogs, на прв поглед:

  • оптимален раст: идеално прилагоден на нутритивните потреби на кученца од средна раса
  • урамнотежена содржина на минерали: за поддршка на силни коски и заби
  • содржи dha од рибино масло:  да го промовира развојот на видот и функцијата на мозокот
  • со висококвалитетни протеини: од витално значење за растот и одржувањето на мускулите
  • го поддржува имунолошкиот систем: може да поттикне силен имунолошки систем
  • Без вештачки ароми, бои и конзерванси

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо: https://www.hillspet.com/dog-food/sd-canine-puppy-dry

Hill's 1кг (мерена)
580,00 ден
Hill's 14кг (голема вреќа)
7.120,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: