Hill’s hrana za Mini kucinja digistivna nega i/d stress low fat 8.2%

1.920,00 ден

Медицинска храна за куче ( дигестивна нега) e со малку маснотии,  високо сварлива за намалување на пореметувањата на цревната апсорпција.

Hill’s prescription diet dog digestive care i/d Stress Mini Dog Food е високо сварлива комплетна диететска храна за кучиња за намалување на цревните абсорптивни нарушувања, компензација за лошо варење, егзокрина панкреасна инсуфициенција, и е со малку маснотии од 8,2%.

Како функционира овој производ:

  1. Исклучително лесно сварлива и со малку маснотии
  2. Уникатен спој на пребиотици и ѓумбир
  3. Збогатен со клинички докажани антиоксиданси и омега-3 масни киселини

Корисни цревни бактерии и го смирува гастроинтестиналниот тракт

  • за намалување на цревните абсорптивни нарушувања
  • за егзокрина панкреасна инсуфициенција
  • со малку маснотии 8,2%
  • Уникатна мешавина од пребиотик и ѓумбир
  • содржи зголемено ниво на електролити

Препорачано за

  1. панкреатитис
  2. цревните абсорптивни нарушувања

Oригинално пакување: 1 кг

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо:https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-id-stress-mini-dry

 

20 на залиха

Шифра: i/d Low Fat digestive care-1-1 Категорија: