Hrana za kucе Belcando Puppy dog food

730,00 ден2.880,00 ден
-8%

Супер премиум Германска храна за мало куче под 1 год. Belcando Puppy Grain-Free (GF),  Без Житарки.

  • со екстра свежо месо
  • за оптимален раст
  • погодна и за помали раси

Многу одгледувачи и сопственици на кученца придаваат посебно значење на исхраната на нивните кучиња да е без житарки (grain free). Затоа е особено важно да се избере вистинскиот рецепт (храна) уште од самиот почеток. Екстра свежа живина и внимателно одбрани сурови состојки ја прават BELCANDO® Puppy GF особен производ.

  • Извонреден вкус и толеранција за варење
  • Месни производи исклучиво од животни погодни за човечка исхрана
  • без житарици, без соја, без млечни производи
  • без вештачки бои, ароми или конзерванси

Се создава и СОС за пребирливите кученца:  измешајте 3 дела BELCANDO® Puppy GF со 1 дел топла вода (40-50 °C) за да создадете особено вкусен сос. Ова ги стимулира кученцата да прифатат цврста храна. Подоцна, BELCANDO® Puppy GF Poultry може да се храни и во сува форма.

Повеќе инфо: https://www.belcando.com/belcando-puppy-gf-poultry

Belcando 1кг (мерена)
730,00 ден
Belcando 4кг (вреќа)
2.880,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: