Hill’s hrana za kuce nega na dijabetis Diabetes care

890,00 ден8.300,00 ден
-7%

Медицинска храна за куче за регулирање на снабдувањето со гликоза (дијабетес мелитус).

Специјално формулиран за намалување на флуктуациите на шеќерот во крвта. Храната исто така го активира ситоста и им дава чувство на ситост за да ја задржат тежината. Оваа храна е исто така формулирана со урамнотежена содржина на минерали и промовира уринарна средина што го намалува ризикот од развој на струвитни уролити.

Препорачано за

  • Панкреатитис
  • Дијабетес мелитус
  • Хиперлипидемија
  • Камења од струвит

Како овој производ му помага на вашето домашно милениче:

  1. Помага во регулирање на шеќерот во крвта
  2. Помага во одржување на мускулната маса
  3. Помага во одржување на здрава телесна тежина

Како функционира овој производ:

  1. Ниско ниво на шеќер и оптимална мешавина на растворливи и нерастворливи влакна
  2. Висококвалитетни протеини и ефективни нивоа на Л-карнитин

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-wd-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
890,00 ден
Hill's 10кг (вреќа)
8.300,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: