Hill’s hrana za kucinja Puppy Junior dog

530,00 ден6.800,00 ден
-10%

HILL’s puppy храна за кутриња од средна и голема  раса со пилешко и живина е комплетна храна за кученца до 18- месеци, кои кога ќе пораснат ќе бидат до 25 кг+. Оваа храна осигурува прецизна нутриционистичка рамнотежа, енергија, витамини и минерали, специјално направена со оптимално ниво на калциум за контролиран раст на коските

  • Балансирани минерали за силни коски и заби
  • DHA од рибино масло за здрав развој на мозокот и очите
  • Висококвалитетен протеин за градење на мускули
  • Го поддржува имунолошкиот систем: промовира виталност и телесна одбрана
  • Не содржи вештачки бои, ароми, или конзерванси

Дајте им најдобар почеток во животот за да можат да го развијат својот целосен потенцијал.

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-puppy-healthy-development-large-breed-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
530,00 ден
Hill's 14.5кг (голема вреќа)
6.800,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: