Hrana za Kucinja mali rasa Belcando Explorer – Riba

580,00 ден2.320,00 ден

Hrana za Kucinja mala rasa Belcando Explorer – Riba:  Богата храна со многу здрави состојки: на пример, вкусна риба! Специјални состојки како што се ленено семе, маслото од лосос и пивски квасец, кои обезбедуваат важни омега-3 масни киселини и витални материи за малите и средните трагачи. Нашата витална компонента ProVital го зајакнува имунолошкиот систем – неопходен за секојдневните потреби на вашето милениче.

  • произведена од риба која е погодна и за исхрана на човекот
  • се препорачува за кучиња со бело крзно
  • маслото од лосос – придонесува кон поздрав квалитет на кожата и крзното
  • лененото семе – подобрува дигестивениот систем
  • сооднос на животински протеини со вкупни протеини: 70%
  • без житарици, без соја, без млечни производи
  • нема вештачки бои, ароми или конзерванси

PROVITAL – со ПРОВИТАЛ Формула = го зајакнува имунолошкиот систем на вашето куче со компоненти на клеточниот ѕид (бета-глукани) од природен квасец

SALMON OIL – Маслото од лосос е богато со омега-3 масни киселини, кои се одлични за здравјето на коските, зглобовите и срцето на вашето куче “, велат ветеринарите од Германија. Исто така, познато е дека маслото помага во намалување на чешањето и сувата кожа, што може да биде поврзано со алергии кај кучињата. Кога се зема во умерени количини, вашето куче најверојатно ќе има подобра кожа, крзното помалку ќе опаѓа и ќе биде подобро како што ќе старее. Затоа  Belcando Explorer во својата храна има соодветно додадено масло од лосос, кое го подобруваат здравјето и го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Повеќе инфо: https://www.belcando.com/detail/b717a2857749492eb53fea94044e59ea

Belcando 1кг (мерена)
580,00 ден
Belcando 4кг (вреќа)
2.320,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: