Hill’s hrana za macka Senior Mature 7+ tuna

1.940,00 ден

Комплетна сува храна за возрасни мачки постари од 7 години, со туна. Ветеринари и нутриционисти на Hill’s, формулираaa специјална храна за постарите мачки.

Поддршка за оптимална количина на енергија, имунолошки состав и здравје на виталните органи кај постарите мачки

тауринот е од суштинско значење за здравјето на срцето и минералната рамнотежа за поддршка на функцијата на бубрезите и мочниот меур

  • со туна, лесно сварливи состојки со природни влакна за здраво варење
  • витамин Е, омега-3 и омега-6 масни киселини за убава длака и крзно
  • клинички докажани антиоксиданси, витамин Е и Ц за здрав имунолошки систем
  • урамнотежена содржина на минерали: за одржување на здравјето на уринарниот тракт
  • без конзерванси, вештачки бои и засилувачи на вкус

Пакување 1,5 кг

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/sp-feline-science-plan-mature-adult-7-plus-active-longevity-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Категорија: