Hill’s храната за мачки Senior Vitality

2.420,00 ден 2.080,00 ден
-14%

Храната за мачки Hill’s pet nutrition Senior Vitality, прилагодената комбинација на висококвалитетни состојки не само што ја поддржува виталноста и благосостојбата на вашата мачка, туку е и корисна за функцијата на мозокот и нивото на енергија.

Оваа висококвалитетна храна за мачки со состојки користи сопствена мешавина за поддршка на функцијата на мозокот, енергијата, интеракцијата и целокупната виталност на вашата возрасна мачка. Лесно сварливата формула е нежна за стомакот на постара мачка, додека омега-6 и витаминот Е ја негуваат кожата на вашата мачка и промовираат здрав, сјаен слој.

  • комерцијална мешавина на состојки за поддршка на функцијата на мозокот, интеракцијата, енергијата и виталноста
  • омега-3 и -6 масни киселини за луксузно крзно
  • лесно сварливи состојки за здраво варење
  • прилагоден рецепт: да промовира виталност, благосостојба и здраво стареење
  • без вештачки ароми, конзерванси или бои

Препорачано од ветеринари

Пакување 1,5 кг

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/sp-feline-science-plan-adult-7-plus-youthful-vitality-chicken-with-rice-dry

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Категорија: