Pedigree junior hrana za kucinja pilesko i zelencuk

245,00 ден2.880,00 ден

Pedigree сува храна за млади кучиња (Junior) со пилешко и зеленчук е 100% комплетна и избалансирана и направена со одбрани природни состојки. Содржи витамини и минерали, обезбедувајќи се што е неопходно за на кучињата.

  • за кучиња од 2-15 месеци.
  • 100% комплетна
  • Без палмино масло
  • Без додадени вештачки вкусови.

Повеќе инфо: https://www.uk.pedigree.com/puppy-food/dry-puppy-food/pedigree-dry-complete-puppy-medium-dog-food-chicken-rice-3kg

ОРАЛНА НЕГА – Нашите кибли имаат специјално дизајнирана текстура која помага да се исчистат забите на вашето куче.

ПОДДРШКА ЗА ПРИРОДНА ОДБРАНА – Нашите рецепти содржат витамин Е, познат по тоа што има антиоксидативни функции и помага во поддршката на природната одбрана на вашето куче.

ЗДРАВО ВАРЕЊЕ – содржат природни влакна и висококвалитетни протеини, кои поддржуваат здраво варење кај кучињата

ЗДРАВА КОЖА И КРУТ – Со сончогледово масло, природен извор на омега 6 масни киселини и цинк за да ви помогне вашето куче да изгледа и да се чувствува најдобро.

мерена 1 кг
245,00 ден
вреќа 12 кг
2.880,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: