Pedigree mini kucinja hrana so pilesko i zelencuk

165,00 ден

Pedigree сува храна за мини раци кучиња со пилешко и зеленчук е 100% комплетна и избалансирана и направена со одбрани природни состојки. Содржи витамини и минерали, обезбедувајќи се што е неопходно за на кучињата.

  • за мали мини раси кучиња
  • 100% комплетна
  • Без палмино масло
  • Без додадени вештачки вкусови.

500 гр

Повеќе инфо: https://www.uk.pedigree.com/dog-food/adult-dry-dog-food/pedigree-dry-complete-adult-small-dog-food-chicken-vegetables-3kg

ОРАЛНА НЕГА – Нашите кибли имаат специјално дизајнирана текстура која помага да се исчистат забите на вашето куче.

ПОДДРШКА ЗА ПРИРОДНА ОДБРАНА – Нашите рецепти содржат витамин Е, познат по тоа што има антиоксидативни функции и помага во поддршката на природната одбрана на вашето куче.

ЗДРАВО ВАРЕЊЕ – содржат природни влакна и висококвалитетни протеини, кои поддржуваат здраво варење кај кучињата

ЗДРАВА КОЖА И КРУТ – Со сончогледово масло, природен извор на омега 6 масни киселини и цинк за да ви помогне вашето куче да изгледа и да се чувствува најдобро.

Категорија: