Purina pro plan adult medium dog Chicken – пилешко

370,00 ден4.790,00 ден

Purina Pro Plan Adult Medium Adult Everyday Nutrition Chicken – Пилешко (поранешен: OPTIBALANCE) му обезбедува на вашиот четириножен пријател со средна големина секој ден се што му е потребно за витален живот на кучето. Кучешкиот оброк убедува со вкусен вкус.

Purina Pro Plan Adult Medium Adult Everyday Nutrition Chicken – Пилешко содржи само висококвалитетни парчиња пилешко како извор на животински протеини. Високата содржина на протеини го поддржува развојот и одржувањето на чистата мускулна маса. Покрај тоа, постојат есенцијални омега-3 масни киселини, кои се потребни за многу важни телесни функции. Координираната комбинација на хранливи материи гарантира дека вашиот четириножен пријател може оптимално да ги апсорбира виталните материи содржани.

Purina Pro Plan Adult Medium Adult на прв поглед:

  • Сува храна специјално развиена за задоволување на нутритивните потреби на возрасни кучиња со средна големина (1-7 години) со тежина од 10-25 кг
  • Богата со протеини: го промовира развојот и одржувањето на чистата мускулна маса
  • висококвалитетен и лесно сварлив извор на протеини
  • Рибино масло: снабдувач на вредни омега-3 масни киселини, потребно е за нормално функционирање на кожата и нормален метаболизам на зглобовите, меѓу другото
  • Витамин Д: придонесува за одржување на нормални заби и коски

Повеќе инфо:https://www.purina.co.uk/dog/dog-food/product-proplan-adult-medium-everyday-chicken

мерена 1 кг
370,00 ден
вреќа 14 кг
4.790,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: