Purina pro plan puppy Salmon – sensative skin Losos

390,00 ден4.100,00 ден
-12%

Purina Pro Plan Puppy dog food  Sensitive Skin)  Чувствителна кожа, е развиен за кутриња до 1 година, од средна раса (10-25 кг возрасна тежина). Оваа диета содржи приспособени нивоа на витамин Д и минерали (како што се калциум и фосфор). Богат е со висококвалитетен лосос и обезбедува оптимална исхрана за авантурите на вашето куче.

  • за кутриња до 1 година, средна раса (10-25 кг возрасна тежина)
  • овозможува развој на имунолошкиот систем на кученцата
  • помага во поддршка на здрава кожа и сјајна крзно
  • формулиран за целосна стоматолошка нега.
  • поддршка на здрави зглобови за активниот начин на живот на кученцата

Богата со висококвалитетно пилешко, нуди оптимална исхрана за да го поттикне растот на вашето средно кученце до 12-месечна.

Повеќе инфо: https://www.purina.co.uk/dog/dog-food/product-proplan-puppy-medium-sensitive-skin-salmon

мерена 1 кг
390,00 ден
вреќа 12 кг
4.100,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: