Purina pro plan Salmon adult medium sensitive skin Losos

380,00 ден4.799,00 ден
-12%

Purina pro plan adult medium sensitive skin  (Чувствителна кожа ) Сува храна за кучиња е направена со висококвалитетнeн лосос како прва состојка. Оваа сува храна за кучиња е внимателно формулирана со одбрани извори на протеини и без пченица. Што ја прави особено погодна за чувствителни кучиња.

Зголеменото ниво на омега-3 масни киселини , специфични витамини и цинк помагаат во поддршката на чувствителната кожа. Високата содржина на протеини помага да се одржат силни мускули и идеална состојба на телото.

  • лососот како бр.1 состојка и високо протеинска
  • помага во поддршка на здрава кожа и сјајна крзно
  • формулирани без пченица
  • помага во поддршка на здрави зглобови
  • научна исхрана без додадени бои

Purina PRO PLAN Чувствителна кожа  (Sensitive Skin medium Adult)  Purina PRO PLAN Sensitive Skin е развиен за возрасни кучиња од средни раси (10-25 kg тежина). Оваа сува храна за кучиња содржи витамин Д, минерали. Специфични нивоа на омега-3 масни киселини кои помагаат во одржување на здрави заби и непца. Богат е со висококвалитетен лосос и обезбедува оптимална исхрана за авантурите на вашето куче.

Откријте ги придобивките од производите на СЕНЗИТИВНА КОЖА за здравјето и благосостојбата на вашето куче.

Ако сакате да му дадете малку разновидност на вашето куче, истражете ги различните вкусови на рецептите на PRO PLAN со дополнителни придобивки. – Пример, пилешко во секојдневна исхрана или јагнешко месо во чувствителна дигестија производи.

Повеќе инфо: https://www.purina.co.uk/dog/dog-food/product-proplan-senior-medium-sensitive-skin-salmon

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

мерена 1 кг
380,00 ден
вреќа 14 кг
4.799,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категории: ,