Храна за куче мала раса Pro Cane Small dog

780,00 ден 520,00 ден
-33%

Комплетна храна за кучиња од мала раса над 5 месечна возраст 1.5кг

  • Мали и крцкави крокети
  • Со ликопен и ленено семе
  • 12 витаминисо и минерали
  • Без боja

Pro Small Breed (1.5кг) е комплетна храна за мали раси на кучиња, богата со бело месо (пилешко и мисирка), нутритивно избалансирана и многу вкусна. Содржи 12 витамини и потребните минерали за правилен раст и развој, како и одржување на возрасните кучиња. Идеална за мали раси кучиња над 5 месечна возраст, а поради оптималниот енергетски биланс, оваа диета е погодна за кучиња кои живеат во внатрешни и надворешни услови. Pro Small Breed е збогатен со ленено семе и соја, кои обезбедуваат висока содржина на омега 3 и омега 6 масла, за задржување на сјајот на крзното. Во формулацијата има и екстракт од домати, извор на ликопен, кој има антиоксидантна функција и делува како средство против слободните радикали.

Повеќе инфо: https://www.giuntinipet.com/prodotti/procane/cane/pro-cane-piccola-taglia/

Категорија: