Hrana za kucinja zglobovi Hill’s dog food for joint care

960,00 ден9.800,00 ден
-15%

Медицинска храна за домашни миленици за поддршка на метаболизмот на зглобовите во случаи на остеоартритис и за поддршка на работата на срцето во случаи на хронична срцева инсуфициенција, хронична срцева слабост

Клинички е докажано дека диетата ја подобрува подвижноста кај кучињата за само 21 ден. Ја поддржува способноста на вашето куче да оди, трча и скока.

Како овој производ ќе му помогне на вашето куче:

  • одржување на зглобната ‘рскавица
  • одржување на мускулната маса
  • да се поддржи здрав имунолошки систем
  • S+OXSHIELD: Формулиран за промовирање на уринарна средина која го намалува ризикот од развој на кристали на струвит и калциум оксалат

Како функционира овој производ:

  • збогатен со омега-3 масни киселини од рибино масло, глукозамин и хондроитин сулфат
  • додаден л-карнитин, клинички антиоксиданси

Избор #1 на ветеринарите ширум светот

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-jd-chicken-dry

Hill's 12кг (голема вреќа)
9.800,00 ден
Hill's 1кг (мерена)
960,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: