Hill’s mokra hrana za kuce urinarna nega

360,00 ден

Медицинскa храна за кучиња за поддршка на намалувањето на оксалатните камења, го намалува формирањето на уратни камења, го намалува формирањето на цистински камења, намаленото количество на бакар за поддршка на црниот дроб и бубрезите во случај на хронична бубрежна инсуфициенција.

  • Формулиран за да помогне во поддршката на здравјето на мочниот меур на вашето куче

Препорачано за:

  • Болест на бубрезите
  • Цистински камења
  • Калциум оксалатни камења
  1. Промовира пожелно ниво на pH во урината и има ниска содржина на натриум
  2. Содржи антиоксиданси вклучително и витамин Е
  3. Поддржува здрав имунолошки систем

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-ud-canned

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

27 на залиха

Шифра: Hill's u/d urinary care Категорија: